Jakie rolety dla alergików kupić?

Jak wybrać dobre rolety dla alergika? Praktyczny poradnik

Alergia to jedna z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych, z którą zmaga się coraz więcej osób. Nieustanne kichanie, łzawiące oczy, duszności i swędząca wysypka to niezwykle uciążliwe objawy, pojawiające się po kontakcie z alergenami. Aby nieco ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom, borykającym się tego rodzaju przypadłością, warto zastosować rozwiązania, które podnoszą komfort życia, wpływając pośrednio również na nasze zdrowie. Jednym z nich będzie z pewnością montaż rolet dla alergika. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu i które rolety dla alergików sprawdzą się najlepiej?

Jak zorganizować przestrzeń dla alergika?

Organizacja przestrzeni dla alergika nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak podjąć się jego realizacji, by podnieść na wyższy poziom jakość codziennego funkcjonowania i zapewnić sobie komfort przebywania w przyjaznym mikroklimacie. Jednym z warunków, które należy spełnić, będzie niezaprzeczalnie regularne wietrzenie pomieszczeń. Nieefektywna wentylacja to doskonała droga do rozwoju pleśni i grzybów, szczególnie niebezpiecznych dla alergików. Nie oznacza to jednak, że samo wietrzenie pokoju zapewni odpowiednią jakość powietrza. Wraz z nim do pomieszczenia wnikają również pyłki roślin i inne zanieczyszczenia, mogące nasilać objawy alergii. Taki problem w znacznej mierze rozwiązują rolety dla alergików.

Montaż rolet dla alergika chroni go przed osiadaniem szkodliwych czynników w zasłonach i firanach. Z tego samego względu w pomieszczeniu warto zrezygnować z dywanów, wykładzin i innych tekstyliów, w których gromadzą się kurz, pyłki i roztocza.

Montaż rolet kasetowych dla alergików w Świdniku

Firany czy rolety dla alergików – które rozwiązanie będzie lepsze?

Jak pokazuje rzeczywistość, rolety dla alergika będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjnie wykorzystywane w przestrzeni okiennej firany i zasłony. Ma to związek przede wszystkim z możliwością gromadzenia się na powierzchni tkanin różnego rodzaju alergenów, obniżających komfort życia uczulonych na nie osób. To również niezwykle istotny argument, dla którego warto zrezygnować z żaluzji, w których zakamarkach może gromadzić się zarówno kurz, jak i szkodliwe roztocza.

Codzienne sprzątanie, pranie i odkurzanie wpływa na ograniczenie szkodliwych czynników, ale pochłania dużo czasu i wymaga sporego zaangażowania. W tej sytuacji najlepszą alternatywą staje się montaż rolet dla alergika. Ich gładka powierzchnia eliminuje ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń, a ograniczenie kontaktu z czynnikami uczulającymi, likwiduje uciążliwe objawy, z którymi zmagają się alergicy w niesprzyjającym mikroklimacie.

Jak wybrać rolety dla alergika?

Wybór, a następnie montaż rolet dla alergika, powinien opierać się na kilku niezwykle istotnych aspektach, które warto wziąć pod uwagę, podejmując ostateczną decyzję. Będzie to przede wszystkim:

  • tkanina, z której została wykonana roleta – rolety dla alergików powinny posiadać stosowne atesty higieniczne PZH,
  • możliwość częstego mycia – większość rolet można odkurzać, choć w przypadku rolet dla alergików warto również zwrócić uwagę na możliwość mycia na mokro,
  • faktura materiału – w tym przypadku warto postawić na gładkie materiały pamiętając, że zagłębienia oraz wklęsłe i wypukłe wzory mogą stanowić doskonałą przestrzeń do gromadzenia się różnego rodzaju alergenów.

W pokoju alergika doskonałym rozwiązaniem będą więc rolety kasetowe, których powierzchnia nie jest narażona na gromadzenie się roztoczy, kurzu i zanieczyszczeń, co z kolei wpływa na komfort życia osób, borykających się z uczuleniami wziewnymi.

Jak dopasować rolety kasetowe do mieszkania alergika?

Jakie zalety ma montaż rolet dla alergików?

Rolety dla alergika są dobrze dopasowane do szyby, co chroni przestrzeń przed przedostawaniem się do niej szydliwych czynników. Co ważne, takie rolety nie utrudniają również otwierania okna, a – jak wiadomo – regularne wietrzenie pomieszczenia stanowi niezwykle istotny aspekt, pozwalający na ograniczenie nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Te osoby, które dodatkowo zmagają się z nadwrażliwością na słońce, powinni postawić z kolei na rolety dzień-noc. Pozwalają one bowiem na całkowite zaciemnienie wnętrza, wpisując się jednocześnie w nowoczesną stylistykę. Taka świadoma organizacja przestrzeni okiennej pozwoli na poprawę komfortu życia w zaaranżowanej przestrzeni. Rolety dla alergików doskonale uzupełnią również inne funkcjonalne rozwiązania, jak antyalergiczna pościel i oczyszczacz powietrza, który zadba o jego jakość.

Sprawdź naszą ofertę rolet i  zamów wycenę z pomiarem!