Dekoracje okienne – baza wiedzy

Montaż rolet drewnianych

Montaż żaluzji drewnianych 50mm dla firmy Britenet w Lublinie

Nasza firma, Roltex z siedzibą w Świdniku, jako jedyny producent osłon okiennych w tym regionie, miała przyjemność wykonać montaż żaluzji dla firmy Britenet w Lublinie. Projekt obejmował dostawę oraz montaż żaluzji drewnianych o szerokości 50 mm, sterowanych manualnie. Kolor Charcoal Antracyt został dobrany tak, aby harmonijnie komponować się z wnętrzem biura.

Czytaj dalej

Rolety dzień i noc

Czym są rolety dzień i noc i jak działają?

Rolety to najpopularniejszy rodzaj przesłon okiennych spełniający zarówno funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. W ostatnich latach zainteresowanie wielu klientów skupia się na szczególnej odmianie rolet — modelowi dzień i noc, który dzięki swojej wyjątkowej budowie jest niezwykle funkcjonalny, a przy tym stylowy. Za ich sprawą możemy diametralnie odmienić każde wnętrze oraz zapewnić ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych oraz wzrokiem przechodniów. Dowiedz się, czym dokładnie są rolety dzień i noc i na jakiej zasadzie działają. Czytaj dalej

Montaż żaluzji drewnianych w Lublinie

Montaż żaluzji drewnianych w Lublinie

Jedną z naszych ostatnich realizacji był montaż klasycznych drewnianych żaluzji. Ten rodzaj przesłony okiennej świetnie sprawdzi się w rustykalnych aranżacjach oraz pomieszczeniach wyposażonych w drewniane meble czy panele podłogowe. Drewniane żaluzje oprócz niezwykłego wyglądu, gwarantują wyjątkową funkcjonalność oraz łatwość czyszczenia.

Rolety Lublin

Pergola tarasowa – projekt i realizacja Roltex

Pergole tarasowe są nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale również wyjątkową ozdobą ogrodu. Konstrukcje skutecznie chronią domowników przed mocnymi promieniami słońca czy deszczem, zapewniając im komfort i wygodę. Dodatkowo pergole nadają tarasowi wyjątkowo przytulnego charakteru i nowoczesnego designu.

Rolety Lublin

Ostatnia realizacja Roltex – Wolnowiszące rolety klasyczne

Klasyczne wolnowiszące rolety skutecznie przysłaniają duże okna czy wnęki. Dzięki uniwersalności tego rozwiązania oraz szerokiej gamie możliwych kolorów czy wzorów, rolety mogą pełnić funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Dodatkowo, klienci mogą wybrać rodzaj przepuszczalności światła zewnętrznego, dlatego pomieszczenie może z powodzeniem zostać całkowicie zaciemnione lub jedynie częściowo.

Dekoracje okienne Lublin

Żaluzje aluminiowe – ostatnia realizacja Roltex

Żaluzje to jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Odpowiednio dobrane żaluzje nadają wnętrzu oryginalnego wyglądu, umożliwiają zachowanie prywatności oraz precyzyjne ustawienie natężenia światła w pomieszczeniu.

Rolety rzymskie w salonie- realizacja

Rolety rzymskie cieszą się ostatnimi czasy niezwykłą popularnością wśród osób ceniących sobie wysoką estetykę akcesoriów okiennych. Ten rodzaj rolet jest niezwykle praktyczny i oryginalny ze względu na sznurkowy mechanizm rozkładania.

Moskitiery Lublin

Nasze ostatnie realizacje – moskitiera plisowana

Jedną z naszych ostatnich realizacji był montaż moskitiery plisowanej. Ten rodzaj moskitiery jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań przeciwko owadom, w przypadku okien czy drzwi balkonowych. Moskitiery to absolutny niezbędnik podczas letnich wieczorów. Dzięki ledwo widocznej siateczce umożliwiają skuteczną cyrkulację powietrza, jednocześnie uniemożliwiając dostęp owadów do pomieszczenia.

Moskitiery Lublin

Czy kolor moskitiery ma znaczenie?

Lato to czas wszędobylskich owadów, kręcących się przed naszymi oczami w dzień i w nocy. Natrętne muchy oraz gryzące i bzyczące przy uchu komary to tylko niektóre z nieznośnych gości, którzy odwiedzają nasze domy w trakcie wakacji. Na szczęście istnieją zabezpieczenia okien, takie jak moskitiery, które mogą skutecznie uniemożliwić owadom przedostanie się do wnętrza naszego domowego azylu. Niektórzy widzą w nich jednak dodatek, który całkowicie burzy wygląd i aranżację przestrzeni okiennej, przez co rezygnują z tego udogodnienia, nie zastanawiając się, czy istnieją możliwości dopasowania moskitiery do wystroju danego pomieszczenia. A przecież często wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kolor siatki, by stworzyć zaporę przeciw owadom świetnie współgrającą z aranżacją danego pokoju. Jak więc wybrać odpowiedni kolor, który sprawi, że moskitiera będzie niemal niewidoczna? Czytaj dalej

Lublin rolety

Czym różnią się rolety natynkowe od rolet podtynkowych?

Rolety zewnętrzne stają się coraz częstszym wyposażeniem, zarówno domów jednorodzinnych jak i lokali usługowych. Dzieje się tak z uwagi na mnogość ich zalet oraz zwiększenie komfortu użytkowania nieruchomości. Obecnie większość inwestorów decyduje się na wybór jednej z dwóch opcji: rolet natynkowych i podtynkowych. To, które z nich najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku, zależy od kilku czynników, które omówiliśmy w poniższym tekście.

Czytaj dalej