Moskitiery Lublin

Czy kolor moskitiery ma znaczenie?

Lato to czas wszędobylskich owadów, kręcących się przed naszymi oczami w dzień i w nocy. Natrętne muchy oraz gryzące i bzyczące przy uchu komary to tylko niektóre z nieznośnych gości, którzy odwiedzają nasze domy w trakcie wakacji. Na szczęście istnieją zabezpieczenia okien, takie jak moskitiery, które mogą skutecznie uniemożliwić owadom przedostanie się do wnętrza naszego domowego azylu. Niektórzy widzą w nich jednak dodatek, który całkowicie burzy wygląd i aranżację przestrzeni okiennej, przez co rezygnują z tego udogodnienia, nie zastanawiając się, czy istnieją możliwości dopasowania moskitiery do wystroju danego pomieszczenia. A przecież często wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kolor siatki, by stworzyć zaporę przeciw owadom świetnie współgrającą z aranżacją danego pokoju. Jak więc wybrać odpowiedni kolor, który sprawi, że moskitiera będzie niemal niewidoczna?

moskitiera plisowana

Siatka – kluczowy element każdej moskitiery

Moskitiery to elementy wyposażenia, które charakteryzują się niezwykłą funkcjonalnością. Nie tylko pozwalają na ochronę wnętrza domu przed atakiem owadów, ale i pozwalają na swobodny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Ważne jest również to, że na rynku znajdziemy wiele rodzajów moskitier, które różnią się między sobą jakością, sposobem montażu, barwą czy też materiałem wykonania. Spora część wymienionych cech dotyczy siatki, czyli najistotniejszego elementu moskitiery. Stojąc zatem przed wyborem odpowiedniego modelu, warto dobrze przyjrzeć się samej siatce oraz jej kolorowi, by moskitiera była idealnie dobrana do wnętrza. Szeroka ofertę zabezpieczeń przed owadami, dostępnych w różnych kolorach i rozmiarach znajdziesz na stronie: https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery/ – oferujemy moskitiery najwyższej jakości materiałów, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.

Moskitiera w kolorze czerni, a może bieli – którą wybrać?

Najpopularniejszymi kolorami moskitier są czerń i biel. Oba rodzaje różnią się jednak między sobą funkcjonalnością i pewnymi cechami charakterystycznymi. Moskitiera z białą siatką to rozwiązanie dla osób, które chcą zarówno ochronić się przed owadami, jak i spojrzeniami innych osób. Biały kolor sprawia, że widoczność od strony zewnętrznej w kierunku wnętrza pomieszczenia jest znacząco ograniczona. Zniekształca ona również nieco obraz, gdy patrzymy z domu na zewnątrz. Niestety taka barwa siatki sprawia także, że moskitiera szybko brudzi się i żółknie. Z kolei moskitiery z czarnymi siatkami mają większą przejrzystość i są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu.

Jeśli chodzi o dopasowanie odpowiedniego koloru do aranżacji wnętrza, to biała siatka najlepiej sprawdzi się przy białych okiennicach, a czarna przy okiennicach w ciemnych barwach. Tym samym będziemy w stanie stworzyć spójną całość, a kolor siatki nie będzie zbyt mocno kontrastować z ramami okna. Dopasowanie koloru siatki do ramy okiennej sprawi również, że moskitiera będzie jak najbardziej dyskretna i nie będzie rzucać się w oczy przechodniom ani gościom.

Moskitiery z szarymi siatkami – dla kogo?

Siatki szare to coraz popularniejsze rozwiązanie w przypadku moskitier. Dzieje się tak, ponieważ barwa ta najmniej rzuca się w oczy, nie powodując zaburzeń widoczności oraz najsłabiej kontrastuje z innymi kolorami. Jest to również rodzaj siatki, na którym zabrudzenia rzucają się najmniej w oczy. Wszystko to sprawia, że szara moskitiera sprawdzi się w zdecydowanej większości wnętrz.

Co jeszcze wziąć pod uwagę dobierając kolor siatki?

Inną niezwykle istotną zasadą przydatną przy doborze koloru siatki moskitiery jest jej dopasowanie do widoku znajdującego się za oknem. W przypadku okna wychodzącego na zacienione podwórko lub ciemne budynki, biały kolor siatki będzie znacząco wybijać się na takim tle. Z kolei przy oknach skierowanych na wschód i południe, w których często gości światło, silnie odróżniać będą się moskitiery wyposażone w czarne siatki. Wszystko to sprawia, że szare moskitiery będą najbardziej uniwersalnym rodzajem zabezpieczeń przeciw owadom. Czasem warto jednak zastanowić się, czy wspomniany wcześniej kontrast nie będzie korzystny dla wyglądu całej aranżacji. W końcu czarna siatka będzie ciekawie podkreślać czarno-białe aranżacje, a moskitiera w kolorze białym świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i gustu.

Moskitiery Lublin – zamów wycenę z pomiarem!
☎ 577 118 567