Rolety dzień i noc

Czym są rolety dzień i noc i jak działają?

Rolety to najpopularniejszy rodzaj przesłon okiennych spełniający zarówno funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. W ostatnich latach zainteresowanie wielu klientów skupia się na szczególnej odmianie rolet — modelowi dzień i noc, który dzięki swojej wyjątkowej budowie jest niezwykle funkcjonalny, a przy tym stylowy. Za ich sprawą możemy diametralnie odmienić każde wnętrze oraz zapewnić ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych oraz wzrokiem przechodniów. Dowiedz się, czym dokładnie są rolety dzień i noc i na jakiej zasadzie działają.

Co to jest roleta dzień i noc?

Cechą charakterystyczną tego typu rolet są poziome pasy wykonane z dwóch całkowicie różnych odmian tkanin. Jedna z nich jest w stanie przepuszczać światło, z kolei druga blokuje je. Ten specjalny mechanizm sprawia, że posiadając roletę dzień i noc, w łatwy sposób możemy regulować dopływ promieni słonecznych do wnętrza naszego domu. Co ważne, na rynku możemy spotkać rolety wolnowiszące, które nie posiadają żadnej osłony na zwinięty materiał oraz rolety dzień i noc w kasecie. Drugi rodzaj charakteryzuje się lepszym przyleganiem do szyby oraz dobrym napięciem i ułożeniem materiału. Zapewnia to przedłużoną żywotność mechanizmu, a kaseta sprawia, że roleta nie zbiera tak wiele kurzu, w przeciwieństwie do modeli wolnowiszących. Z kolei oba modele stanowią świetną ochronę przed słońcem i wzrokiem przechodniów. Są przy tym proste w montażu, dzięki czemu każdy może samodzielnie zamontować tego typu roletę w swoim domu. Rolety dzień i noc są proste w obsłudze, solidne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Jak działa roleta dzień i noc?

Mechanizm działania rolet dzień i noc jest prosty, jednak bardzo skuteczny. W ciągu dnia, gdy chcemy doświetlić pomieszczenie, należy ustawić roletę tak, by pasy tego samego rodzaju nachodziły na siebie. W ten sposób promienie słoneczne dotrą do nas przez przepuszczalne części rolety. Z kolei w nocy, kiedy potrzebujemy prywatności lub w bardzo słoneczny dzień, gdy chcemy zablokować dostęp światła, należy ustawić nieprzezroczyste pasy rolety naprzemiennie, tak by w pełni osłonić nimi okno. Co ciekawe, konstrukcja rolety dzień i noc pozwala nie tylko w pełni odsłaniać czy zasłaniać okno, a płynnie regulować dopływ światła do wnętrza. Mechanizm działania rolety pozwala na jej zatrzymanie w dowolnej pozycji na pożądanej przez nas wysokości okna, co umożliwia nam uzyskanie większego lub mniejszego doświetlenia pomieszczenia w zależności od naszych preferencji i potrzeb. Rolety tego typu można również w całości podnieść, jednak wiąże się to z utratą jej walorów estetycznych. Taka funkcja jest jednak przydatna w momentach, gdy chcemy umyć okno. Na co dzień sugerujemy jednak, chociaż częściowe ich opuszczanie, by wydobyć piękno rolety i jej wyjątkowy wygląd.

Chcesz zobaczyć pełną ofertę przesłon okiennych od Roltex? Odwiedź stronę: https://polskierolety.pl/oferta/rolety/, gdzie znajdziesz rolety dostosowane do każdego rodzaju pomieszczenia, które idealnie wkomponują się aranżację Twojego wnętrza!

Jak działają rolety dzień i noc

Co warto wiedzieć o roletach dzień i noc?

Rolety dzień i noc to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które można dopasować do niemal każdego stylu i aranżacji wnętrza. Dzieje się tak, ponieważ na rynku znajdziemy ogromny wybór rolet w bogatej palecie barw, od bieli, poprzez stonowane pastele, aż po wyraziste kolory, a nawet czerń.

Co ważne, należy zapamiętać, że rolety typu dzień i noc nie nadają się do czyszczenia w pralce. Ich delikatny materiał mógłby ulec odbarwieniu, a nawet porwaniu lub poszarpaniu na bokach. W przypadku konieczności wyczyszczenia tego typu rolety najlepiej użyć czystej i zwilżonej wodą szmatki. Z kolei osadzający się kurz najłatwiej usunąć z rolety przy pomocy odkurzacza wyposażonego w końcówkę szczotkową.

Stojąc przed wyborem odpowiedniej rolety dzień i noc, warto wziąć również pod uwagę materiał, z którego będzie ona wykonana. Jeśli w głównej mierze zależy nam na estetyce wykonania, elegancji i funkcji dekoracyjnej rolety, warto postawić na naturalne tkaniny, takie jak len oraz bawełna. Z kolei najbardziej wytrzymałe modele rolet dzień i noc powstają z użyciem poliestru, który może przetrwać w niezmienionym stanie długie lata.

Rolety Lublin – zamów wycenę z pomiarem!