Moskitiera Roltex na oknie

Jaką moskitierę wybrać?

Zbliża się okres letni, a więc czas kiedy muchy, komary czy inne owady potrafią być naszą prawdziwą zmrą. Na szczęście jest sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Mowa tu o zastosowaniu moskitiery. Na rynku są jednak dostępne różne ich rodzaje. Warto zatem wiedzieć czym się kierować przy wyborze rozwiązania idealnego do naszego wnętrza.

Poznaj ofertę moskitier firmy Roltex

Czym jest moskitiera?

Moskitiera to specjalna siatka, której zadaniem jest ochrona przed owadami. Może być wykonana z różnego rodzaju tworzyw, natomiast te najczęściej spotykane to moskitiery tekstylne bądź metalowe. Ze względu to, iż siateczka jest bardzo gęsta, owady nie mogą się przez nią przedostać. Dzięki temu domownicy są bezpieczni i skutecznie chronieni przed komarami i wszelkimi innymi owadami. Moskitiery montowane mogą być zarówno na oknach tradycyjnych, dachowych, jak i na drzwiach balkonowych.

Zastosowanie moskitiery

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed owadami są właśnie moskitiery. W gorące letnie dni zastosowanie moskitier powoduje, że możemy odpoczywać przy otwartych oknach i balkonie, mając pewność, że nie wlecą tam żadne owady. Ważne jest jednak to, że moskitiery nie zabijają owadów ani ich nie krzywdzą. Po prostu uniemożliwiają im przedostanie się do pomieszczenia. Co ważne, moskitiery w żaden sposób nie wypływają negatywnie na estetykę wnętrza. Są niemal niewidoczne.

Moskitiery okienne

moskitiera okienna firmy Roltex

Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier, różniących się od siebie metodą montażu, kolorystyką czy przeznaczeniem. Jednymi z nich są moskitiery okienne, które możemy zamontować na dwa sposoby: naklejając je na rzepy lub przymocowując ich ramkę do ramy okiennej. Na rynku dostępne są także moskitiery zwijane. Można je rozwijać i zwijać podobnie jak rolety.

Moskitiery naklejane na rzepy

Wśród zalet moskitier naklejanych na rzepy wymienić można niską cenę, wodoodporność, dopasowanie do wymiaru okna oraz możliwość samodzielnego montażu. Mają one również swoje wady. Przede wszystkim jest to możliwość odczepienia się od okna oraz fakt, iż tego rodzaju moskitiera utrudnia mycie zewnętrznej części ramy okiennej.

Moskitiery ramkowe

Jeśli chodzi o zalety moskitier ramkowych, jest to z pewnością fakt, iż tego typu moskitiery można dowolnie zdejmować i zakładać. Poza tym są bardzo trwałe. Dodatkowo ich ramka może być kolorystycznie dopasowana do okna. Niestety są one droższym rozwiązaniem w porównaniu do moskitier montowanych na rzepy.

Moskitiery rozwijane

Moskitiery rozwijane idealnie przylegają do okien i co ważne, nie utrudniają ich mycia. Wadą tego rozwiązania jest dość wysoka cena oraz fakt, iż moskitiery rozwijane wykonywane i montowane są przez specjalistyczne firmy, co wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług.

Moskitiery na okna dachowe

okno dachowe z moskitierą naklejaną firmy Roltex

Do okien dachowych najczęściej stosuje się moskitiery naklejane lub moskitiery rozwijane. Tego typu rozwiązania spotykamy najczęściej na poddaszach. Jeżeli jednak okno dachowe występuje tylko w jednym z kilku pomieszczeń, montowanie na nim moskitiery nie jest konieczne. W takiej sytuacji możemy zastosować je na okna ścienne lub balkonowe.

Moskitiery na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi balkonowe dostępne są w wielu rodzajach. Pierwszym z nich jest moskitiera wisząca z magnesem lub obciążeniem. Można ją zamontować samodzielnie. Składa się z dwóch lub kilku części, które muszą być tak zamontowane, aby nachodząc na siebie tworzyły zakładki. Niestety ich wadą jest to, że nie są całkowicie szczelne, przez co przy większym wietrze owady mogą się przedostać do wnętrza naszego mieszkania.

Moskitiera drzwiowa

Idealnym rozwiązaniem na drzwi balkonowe jest moskitiera drzwiowa. Najczęściej montowana jest na otworze drzwi tarasowych. Jej zaletą jest idealne dopasowanie do wymiarów drzwi balkonowych oraz to, iż są niezwykle trwałe.

Moskitiery plisowane

moskitiera plisowana firmy Roltex

Mówiąc o moskitierach na drzwi balkonowe wspomnieć trzeba jeszcze o moskitierach plisowanych. Można je stosować na oknach tarasowych oraz zwykłych. Montuje się je na ramce
i rozwija tak jak rolety plisowane.

 

Wymiar moskitiery

Moskitiera musi przede wszystkim pasować do okna. Dlatego ważne jest, aby właściwie ją wymierzyć. W przypadku moskitier drzwiowych i plisowanych najlepiej jest zlecić wykonanie pomiaru profesjonalnej firmie. W ich przypadku niezwykle ważna jest precyzja pomiaru. Pod uwagę należy wziąć otwór okienny oraz kształt i grubość profilu.

Samodzielny pomiar moskitiery

W przypadku moskitier tekstylnych z magnesem i moskitier naklejanych na rzepy, pomiar można wykonać samodzielnie. Należy dokładnie zmierzyć szerokość oraz wysokość otworu okiennego i dodać do niego zapas w postaci kilku centymetrów.

Poznaj ofertę moskitier Roltex

Moskitiery ramkowe Roltex to skuteczna ochrona przed owadami, jednocześnie zapewniając swobodny dostęp powietrza. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, komponują się estetycznie z każdym wnętrzem. Montowane na oknach i drzwiach balkonowych za pomocą uchwytów obrotowych, umożliwiają ich wygodne otwieranie i zamykanie. Wykonane z trwałych materiałów, stanowią niezbędne wyposażenie na letnie wieczory, chroniąc też przed pyłkami i alergenami.

Zapoznaj się z ofertą moskitier od Roltex Lublin!